+420 737 055 453 helena.ungerova@seznam.cz

Nadstandartní služby

Na Vašem zdraví nám záleží. Tak jsme rozšířili nabídku našich služeb. Nabízíme Vám akupunkturu, infuzní terapii a nadstandartní termíny vyšetření.

Akupunktura

Nabízím akupunkturu celotělovou nebo ušní, k léčbě bolestí páteře, kloubů a hlavy. K zmírnění psychosomatických obtíží nebo k ovlivnění hmotnosti.

Akupunkturu provádím v sérii 5 až 10 sezení, v týdeních intervalech nebo dle závažností obtíží. Jedno sezení trvá přibližně 30 minut. Vhodnost aplikace akupunktury indikuje lékařka.

Podstatou účinku akupunktury je působení na regulační subsystémy organismu, nejčastěji jsou ovlivněny nervové, endokrinní a imunitní systém. Cílem akupunkturní léčby je obnovení humorální, vegetativní a energetické rovnováhy organismu.

Akupunktura je léčebná metoda stará tisíce let, která patří do tradiční čínské medicíny. Nejstarší nalezené jehly jsou staré cca 7 tisíc let a byly vyrobeny z kostí. Její největší rozmach nastal v Číně v 7. století, kdy se stala samostatným medicínským oborem. Následně se rozšířila do Japonska, Koreje, Vietnamu a teprve v 17. století do Evropy.

Akupunktura je nabodávání jehliček do akupunkturních bodů o velikosti 0,2 až 5 mm, které leží na drahách energie tzv. meridiánech nebo-li energie čchi a jsou napojeny na jednotlivé orgány. Existuje 12 párů drah a dvě nepárová. Součaně je uznáno 700 těchto bodů, přičemž je využíváno asi 150.

Pokud je k působení na akupunkturní body využíváno teplo při hoření pelyňku, pak hovoříme o požehování čili moxování, pokud je využíván tlak, tak o akupresuře.

Používání akupunktury je v České republice upraveno Věstníkem Ministerstva zdravotnictví z roku 1981, část 1. Akupunkturu mohou provádět lékaři, kteří získali specializaci v něktrém z klinických oborů nebo oboru všeobecného lékařství a absolvovali zvláštní přípravu organizovanou zdravotnickou institucí pověřenou Ministerstvem zdravotnictví. Začíná přibývat těch, kteří ji zahrnují do klasické léčby.

Infuzní terapie

Infuzní léčba je aplikace léků v tekuté formě do žíly pacienta. Nejčastěji ke zmírnění bolestí páteře a klubů, u akutních blokád páteře, akutní migrény, u poruch prokrvení ucha, při ztrátě sluchu, při tetanických projevech. Aplikaci provádí zdravotní sestra. Pacient je pod stálých dohledem sestry i lékařky. Léčbu indikuje ošetřující lékař.

 

Nadstandartní termín vyšetření

Nechcete čekat na standartní termín v běžných ordinačních hodinách? Chcete být ošetřeni rychle? Nabízíme nadstandartní termín vyšetření mimo ordinační hodiny. Termíny vyšetření dle domluvy a to od 1 do 7 dnů.

Lékařská konzultace Vašeho zdravotního stavu z pohledu celostní medicíny

MUDr. Helena Ungerová je lékařka s celostním pohledem na zdravotní stav člověka. Hodnotí fyzické a psychické zdraví v kontextu osobního a pracovního života, s využitím bio-psycho-sociálních aspektů.

 

Pokud máte zájem o vyšetření, nabízíme vám pohovor v délce 1,5 hodiny v rámci nadstandartních služeb.